Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
LECI NOWE
Leszek Gałka

F16 to maszyna o klasę przewyższająca Miga. Właśnie jesteśmy świadkami przesiadki polskich pilotów z jednej maszyny na drugą. Główna baza nowych samolotów polskiego lotnictwa wojskowego będzie w małej mieścinie pod Poznaniem - Krzesinach.

więcej...

BIAŁA CHMURA
Olaf Ważyński

Wodospad Niagara to skończony cud przyrody. Nie padłem jednak przed nim na kolana. Rozczarowała mnie komercyjna otoczka i ten wiecznie przewalający się tłum. Turyści przychodzą tu nawet w nocy, nie ma szans na kontemplowanie piękna wodospadu w ciszy i spokoju.

więcej...

RÓWNI I RÓWNIEJSI
Karol Mrówka

Niektórzy posłowie otwarcie deklarują, że chory poseł Józef Gruszka powinien trafić na potrzebne mu zabiegi poza kolejnością. Ci posłowie nie wstydzili się mówić tego publicznie! W ich mniemaniu należą do elity, której należą się specjalne przywileje. Jest elita i są parchy.

więcej...

ŻEROWANIE NA LEGENDZIE
Sprawca Naczelny

Jim Morrison wraz z kolegami z The Doors grali rocka. Oryginalnego, ambitnego, czasem udziwnionego - ale jednak rocka. Tymczasem Fatboy Slim to jakaś oparta na samplach i loopach bajka o wężu. Ni to do słuchania, ni do tańczenia, w ogóle nie wiadomo o co chodzi.

więcej...

WIELKIE TŁUSTE ZABIJANIE
Lucjan Bilski
Niech nie zwiodą was śmiertelnie poważne dialogi i monologi (tych jest większość). "Miasto grzechu" to bajka, aczkolwiek tylko dla dorosłych. I to tych, którzy nie mdleją na widok obcinanych głów, wyszarpywanych genitaliów, czy patroszonych wnętrzności.
więcej...

DRAPACZE CHMUR
Paweł Oses
Od tysięcy lat ludzie nieustannie podejmują wysiłki, by budować jak największe konstrukcje. Biblijna wieża Babel legła w gruzach, ale nie brakuje innych fascynujących gmachów z prehistorii. Ta tendencja, by budować wyżej i wyżej trwa po dziś dzień.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Michael Jackson został uznany niewinnym i uwolniony od wszystkich 10 zarzucanych mu czynów. Ława przysięgłych sądu w Santa Maria w Kalifornii orzekła w szczególności, iż Jackson nie dopuścił się w 2003 roku molestowania seksualnego wobec 13-letniego, chorego na nowotwór chłopca, co było głównym zarzutem oskarżycieli.
Piosenkarz został też m.in. uniewinniony od zarzutu wprowadzania nieletniego w stan upojenia alkoholowego oraz od oskarżeń o współudział w uprowadzeniu nieletniego, więzieniu go i zmuszaniu do działań wbrew jego woli.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 27 CZERWCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone