Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PORNO MTV
Ryszard Kołodziej

Jak są prezentowane kobiety w teledyskach hip hopowych? W tych pokazywanych w ciągu dnia tancerki mają na sobie z reguły strój plażowy. Taniec zwykle przypomina ruchy frykcyjne, w zbliżeniach pokazywane są pośladki, albo piersi. W porze nocnej już jest więcej "konkretów".

więcej...

ŚWIĘTA WYSPA
Olaf Ważyński

Mimo krzyków i płaczu najeźdźcy nie oszczędzili nikogo. Mordowali bez litości. Po ograbieniu trupów ruszyli ku klasztorowi, którego brama nie została zamknięta. Z rzezi ocalało jedynie kilku młodych mnichów, wziętych potem do niewoli.

więcej...

REGUŁA SYMBIOZY
Witold Filipowicz

Media ochoczo wszystko głoszą, przyklepując, a gdzieniegdzie wygładzając. Innej strony medalu nie ukazują, bo... jej po prostu nie ma. Jest tylko jedna słuszna linia, co od zawsze było naszą specjalnością. A nawet jeśli coś tam gdzieś się błąka, to - wiadomo - oszołomstwo, stąd nie ma racji bytu, nie istnieje.

więcej...

KONCEPCJE I KLIMATY
Zbyszek Kossa

Na początku był blues. Sęk w tym, że był jeszcze pra-początek. A był nim, czy to się komuś podoba czy nie - jazz. Ponieważ historia lubi się powtarzać, także w przypadku No Mercy Project zatoczyła ona koło.

więcej...

(NARESZCIE) KONIEC SAGI
Sprawca Naczelny
"Zemstą Sithów" George Lucas zamknął cykl filmów o gwiezdnych wojnach. Wbrew pozorom należy mu za to podziękować i nie żałować, że już po wszystkim. W szale zdobywania nowych widzów i angażowania komputerowej techniki, Lucas omal nie zniszczył ikony popkultury, którą sam stworzył 28 lat temu.
więcej...

TAJEMNICZE GŁAZY
Wiesław Szpotka
Kamienny krąg kojarzy się głównie ze słynnym Stonehenge. Nie jest to jedyny taki obiekt. Co więcej - nie jest również największy. Jednak prawdziwa niespodzianka polega na tym, że również w Polsce poszukiwacze tajemnic mogą natknąć się na niejeden tzw. kromlech.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Najdłuższa mowa w historii brytyjskiego systemu prawnego trwała aż... 119 dni! Mecenas Nicholas Stadlen postanowił pobić rekord swojego przeciwnika, mecenasa Gordona Pollocka, który w tej samej sprawie przeciwko upadłemu bankowi przemawiał nieprzerwanie przez 80 dni.
Stosy zgromadzonych w tej sprawie dokumentów są podobno tak ogromne, że prawnicy obu stron praktycznie w ogóle nie widzą się nawzajem.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 13 CZERWCA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone