Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
PRZEGLĄD PRASY
Mateusz Starszyński

Strona 2. Ksiądz prałat Henryk Jankowski apeluje do narodu, by głosował na Samoobronę lub Ligę Polskich Rodzin.W redagowaniu tekstu odezwy pomagała mu posłanka Danuta Hojarska.

więcej...

BAWARIA GRZECHU WARTA
Jan Bąk

Jakie jest Wasze pierwsze skojarzenie? Hitler? Jodłujący górale, tańczący dreptaka w skórzanych porciętach? Piersiaste dziewczęta w ludowych strojach, roznoszące w piwiarniach kufle piwa (po pięć w każdej ręce)? A może bajkowe zamki na alpejskich szczytach?

więcej...

BYĆ SNOBEM...
Paweł F. Weiden

Mam koleżankę, ogromnie lubianą ze względu na jej dobre serce i skłonność do pomagania potrzebującym. Z drugiej jednak strony, mogłaby ona występować w roli wzorca snobizmu w Międzynarodowym Biurze Miar w Sevres po Paryżem.

więcej...

MUZYCZNI RYCERZE
Paweł Oses

Ku mojemu zdumieniu w sklepie znalazłem na półce płytę "Urban Knights 6". Zaskakiwała już sama okładka. Zamiast charakterystycznych esów-floresów znanych z wcześniejszych płyt tu było tylko zdjęcie muzyków. Drugie zaskoczenie to biały instrumentalista w podstawowym składzie. Trzecie pojawiło się, gdy włączyłem płytę. Rycerze wrócili i są wielcy!

więcej...

MIŁOŚĆ WSKAŻE CI DROGĘ
Olaf Ważyński
"Zakochany anioł" opowiada bynajmniej nie o sprawach anielsko-niebiańskich. Tak naprawdę to film o miłości mężczyzny do kobiety. Wprawdzie stracił on swoje anielskie, nadprzyrodzone zdolności, ale kto powiedział, że jako zwykły człowiek nie może być aniołem dla swej ukochanej?
więcej...

RUSZ SIĘ!
Irek Nowak
Sport to zdrowie. Wszyscy to wiedzą, ale co z tego? Dla statystycznej większości jedynym sportem jest bieg na przystanek tramwajowy, albo przeskakiwanie palcem po przyciskach pilota telewizyjnego. Może by to zmienić?
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
Licytację obrazów szympansa Congo zorganizuje londyński dom aukcyjny Bonhams. Małpę określa się mianem "Cezanne'a świata małp". Trzy abstrakcyjne prace słynnego szympansa zostaną zlicytowane razem z dziełami takich mistrzów, jak Renoir i Andy Warhol, a eksperci przewidują, że każdy z obrazów może uzyskać cenę 600-800 funtów.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 30 MAJA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone