Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
MŁOT NA PIRATÓW?
Andrzej Konar

Pokażcie mi kogoś, kto nigdy nie przegrał sobie na kasetę piosenki lub skopiował na płytę CD filmu, a sam rzucę w siebie kamieniem. Gdyby każdy taki czyn nazywać piractwem i karać za to więzieniem, wyludniłyby się miasta, a przepełniły placówki penitencjarne.

więcej...

PODWODNA DŻUNGLA
Barbara Szarapowicz

Wielka Rafa Koralowa ciągnie się na długości ponad 2 tysięcy kilometrów i tak naprawdę nie jest tworem jednolitym. Składa się bowiem z ponad 3 tysięcy raf i prawie 300 wysp i wysepek, oddzielonych od siebie krętymi przesmykami. Sa miejsca, gdzie rafa jest bardzo wąska, gdzie indziej jej szerokość dochodzi aż do 320 kilometrów.

więcej...

ROZŚPIEWANA MŁODZIEŻ
Paweł F. Weiden

Moja nieśmiała próba odwołania się do muzycznego osłuchania młodzieży spaliła na panewce, w momencie kiedy kuzyn, z niby życzliwym wyrazem twarzy, z dużym talentem zaczął naśladować dźwięki przenikające przez najgrubsze nawet ściany w domach, w których młodzież bez kompleksów słucha muzyki.

więcej...

KOLORY TRĄBKI
Plastuch

"Gdyby moja kariera dzisiaj się skończyła, to chciałbym, żeby ludzie zapamiętali właśnie tę płytę" - tak Chris Botti mówił o swoim najnowszym dokonaniu, płycie "When I Fall In Love". To dziwne stwierdzenie, zważywszy, że na albumie, w odróżnieniu od poprzednich, nie ma żadnej kompozycji Botti'ego, a jedynie same covery.

więcej...

DORWAĆ CHILI'EGO
Lucjan Bilski
Kręcenie filmów zawsze niesie ze sobą ryzyko klapy - artystycznej albo finansowej. Produkowanie kontynuacji, tzw. sequeli, podwaja to ryzyko. W końcu odgrzewany kotlet nie smakuje tak samo jak świeży. F. Gary Gray próbował uniknąć tej pułapki, ale udało mu się to tylko połowicznie. Jego film "Be Cool" to kontynuacja "Dorwać Małego" z 1995 roku.
więcej...

105 LUX
Irek Nowak
To co kiedyś było obciachem, po jakimś czasie zamienia się w gorący sentyment, obiekt westchnień, czułości i pieczołowitej troski. Najlepszym na to dowodem jest miejsce w internecie o nazwie "Syrena - strona miłośników pozytywnie zakręconych".
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
2 miliony mieszkańców stolicy Rosji zdaniem mera Moskwy, Jurija Łużkowa, uczestniczyło w tzw. subotnikach, czyli porządkowaniu miasta w czynie społecznym. Sam Łużkow wziął udział w pracach na terenie Parku Zwycięstwa w zachodniej części Moskwy. Posadził tam trzy wierzby i kilka krzaków róż.
Łużkow podkreślił, że mieszkańcy Moskwy dobrowolnie wzięli udział w porządkowaniu miasta.
Pierwotnie zaplanowano przeprowadzenie subotnika 23 kwietnia, jednak został on przeniesiony ze względu na złą pogodę. Tym razem pogoda w Moskwie sprzyjała pracom na świeżym powietrzu, było słonecznie, a temperatura dochodziła nawet do 20 stopni Celsjusza.
Według pierwotnych przewidywań w czynie społecznym w Moskwie miało wziąć udział około 650 tys. ludzi. Planowano, że zostanie posadzonych w mieście 1400 drzew, uporządkowanych prawie 4 tysiące hektarów trawników, sprzątniętych około 42 tys. metrów sześciennych śmieci i uporządkowanych niemal 2600 podwórzy.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 16 MAJA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone