Okładka - Jest taka sprawa... - Sprawy i zlewy - Tu byłem... - Podgląd - Podsłuch
Wizja lokalna - Zasady współpracy - Archiwum - Sprawcy

 


W numerze między innymi:
FESTYN Z ŻAŁOBĄ W TLE
Agnieszka Krupak

Poczułam niesmak, gdy w dniu pogrzebu Ojca Świętego otrzymałam od przyjaciółki z Polski list, w którym zacytowała mi treść sms-ów, jakie dostała od swojego operatora, a które zawierały swoisty szantaż emocjonalny ("Jeśli nie wyślesz tego sms-a 4 osobom, czekają cię 4 lata niepowodzeń". "Wyślij tę wiadomość 5 osobom, niech pomodlą się za papieża.").

więcej...

MIASTO WYZNAWCÓW SŁOŃCA
Adrian Szkot

Spacerowałem wśród murów Machu Picchu i nie mogłem wyjść z podziwu, dotykając wielkich kamiennych bloków. Inkowie w ogóle nie używali zaprawy murarskiej. Białe bloki granitu nie są niczym połączone, po prostu leżą na sobie i obok siebie. Są przy tym tak idealnie dopasowane, że spojenia trudno dostrzec gołym okiem.

więcej...

PRZEZ CHWILĘ BYŁO NORMALNIE
Paweł Oses

Świat na te dni kompletnie się zmienił. Wszystko stanęło na głowie. W telewizji w kółko papież i papież. I dobrze. Ale poza tym kompletnie nic. Żadnych reality shows, kretyńskich teleturniejów, konkursów muzycznych, głupich seriali, nawet kanał z reklamami sex-telefonów przestał nadawać.

więcej...

POLSKI SMOOTH JAZZ
Plastuch

Przy całej płycie mam nieustępujące wrażenie, że już to słyszałem, znam to, przerabiałem w odległych czasach. Zatem jest to dzieło od początku do końca wtórne. Ale czy to źle? Cały smooth jazz jest mało odkrywczy. Marcin Nowakowski nie popełnił więc zbrodni.

więcej...

THRILLER POPRAWNY POLITYCZNIE
Plastuch
"Tłumaczka" to straszliwa bujda, ale jednak wcale nie najgorszy film. Od początku do końca wkurzał mnie smrodek dydaktyczny. Obraz świata, który wyłania się z filmu jest mniej więcej taki: na świecie jest wiele zła i wojen, ale na szczęście istnieje ONZ. Gdy całe to political correctness wyrzucimy poza nawias, to "Tłumaczka" zamienia się w całkiem dobry thriller.
więcej...

WERSJA POLSKA
Janusz Ganda
Polski internet obfituje w strony, na których udostępniane są napisy do filmów. Niestety większość z tych witryn ma bardzo skąpe zasoby. Tak naprawdę liczą się tylko dwie, trzy strony. Jeśli więc ktoś kolekcjonuje filmy w divx-ie, prędzej czy później trafi na jedną z nich.
więcej...

 


Dwóch ratowników GOPR zginęło 8 lutego w Kotle Małego Stawu w Karkonoszach. Jednym z nich był mój brat. Nigdy się z tym nie pogodzę.

Olaf Ważyński

 

Bądź na czasie!
Wpisz swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowym numerze Sprawy!Poleć Sprawę znajomym:
Jeśli chcesz powiadomić kogoś o Sprawie, wpisz jego adres e-mail:Z ostatniej chwili:
1000 euro odszkodowania dostał od chińskiej restauracji pewien Niemiec. Było to odszkodowanie za straty moralne spowodowane przypadkowym ugryzieniem karalucha. Mężczyzna, oczekując na zamówione danie, poczęstował się orzeszkami ziemnymi i wsypał ich całą garść do ust. Po chwili poczuł dziwny smak w ustach i zorientował się, że wśród orzeszków znajduje się olbrzymi karaluch.
Restauracja została zamknięta przez inspekcję sanitarną, gdyż okazało się, że na zapleczu jest pełno karaluchów.
Mężczyzna, który wytoczył właścicielom baru proces, powiedział przed sądem, że od tego incydentu, do którego doszło w listopadzie 2003 roku, nie jest w stanie patrzeć na orzeszki ziemne.
 
Reklama:

[Allegro.pl - największe aukcje online, emocje i super oferty!]

Welcome home.


Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!

Sonda:

 
 


NASTĘPNY NUMER - 2 MAJA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone