Okładka
Zasady współpracy - Archiwum

 


NIE LĘKAJCIE SIĘ
Jan Wichrowski

Wiedzieliśmy, że ta chwila kiedyś nadejdzie. Od kilku lat widzieliśmy, że papież z roku na rok słabnie, że choroba i wiek, nieubłagane prawa biologii przybliżają chwilę, w której od nas odejdzie. A jednak wierzyliśmy, że cudownym zrządzeniem Opatrzności i dzięki sile Jego woli i ducha - On będzie trwał przy nas i z nami.

więcej...

JEGO ODEJŚCIE
Vice Sprawca
Jan Paweł II udowodnił, że trzyma się swoich racji nie ze względu na chwilową koniunkturę, po to by zyskać popularność i sympatię. On to robił z innych powodów. I tego będzie brakowało najbardziej. Przekonania, że nie ma już osoby, która całym swoim życiem świadczyła o wartościach, które głosiła.
więcej...

 


To miało być wydanie jubileuszowe. Mieliśmy świętować 100. numer Sprawy i zarazem 4. urodziny naszego serwisu.
2 kwietnia usłyszeliśmy wiadomość, której się spodziewaliśmy, ale której usłyszeć nie chcieliśmy. Odszedł papież Jan Paweł II, wielki Polak, wielki Człowiek. Zdaniem wielu - największy Człowiek ostatnich dziesięcioleci.
Jak się z tą myślą oswoić? Jak mówić co rano "dzień dobry", skoro wydaje się, że żaden dzień nie będzie już dobry?
W naszych sercach zagościł ból, ale zaraz potem spłynęła w nie nadzieja i radość. Zaszczepił ją w nas właśnie Jan Paweł II, który na nowo przypomniał nam, że śmierć w naszym życiu niczego nie kończy.

Sprawca Naczelny

 

 
 
Wspólna sprawa:
www.sprawa.pl
- to serwis, do którego może pisać każdy. Tu autorami tekstów są... po prostu nasi czytelnicy. Dołącz do nich! Przeczytaj "zasady współpracy" i... pisz na nasz adres: zlewa@sprawa.pl! Czekamy na teksty o tym co ważne i ciekawe!
NASTĘPNY NUMER - 18 KWIETNIA!

www.sprawa.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone